Інтернет-лікар
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Головна » 2009 » Грудень » 8 » У любителів покурити з ранку більше шансів заробити рак легенів?!
22:33
У любителів покурити з ранку більше шансів заробити рак легенів?!

Рівень нікотину в крові любителів закурити з ранку до сніданку перевищує показники у тих, що закурюють пізніше, незалежно від числа викурених цигарок, запевняють американські дослідники.

У крові курців вимірювався рівень котиніну, побічного продукту нікотину, вміст якого визначає вірогідність захворювання раком легенів.
У тих, хто палив після сніданку, ця речовина в крові виявлялася у меншій концентрації.
Причини різниці в показниках до кінця не відомі. По припущеннях учених, уранішні курці палять інтенсивніше, оскільки їх потреба в нікотині вища, ніж в тих, що закурюють першу цигарку пізніше.
У дослідженні взяло участь понад 250 курців. Його результати були опубліковані в статті наукового журналу Cancer Epidemiology, Biomarkers and Prevention.
У людей, що викурюють по 20 цигарок у день, рівень котиніну в крові значно розрізнявся залежно від того, в який час дня вони починали палити.
Найбільше котиніну містилося в крові тих, хто закурює протягом півгодини після того, як прокинувся. Таку звичку визначили як високий рівень нікотинової залежності.
У деяких з них рівень котиніну був в 75 разів вищим, ніж у тих, чия перша цигарка викурювалася значно пізніше.
За словами автора статті, професора Джошуа Муськата, аби відмовитися від куріння на тривалий термін або назавжди, людям з високим рівнем нікотинової залежності потрібна інтенсивніша допомога, ніж іншим курцям.
"Не всі курці однакові. Тому підходи до зниження їх кількості повинні враховувати те, як часто і скільки цигарок вони викурюють, який у них потяг, а також їх фізіологічні показники", - заявив він.

Представник британської добродійної організації Roy Castle Lung Cancer Foundation висловився на підтримку даного дослідження, автори якого вважають, що воно допоможе краще зрозуміти звички курців і природу тютюнозалежності. Проте, оскільки в дослідженні брало участь лише 252 курці, він говорить, що до результатів варто відноситися скептично і робити які-небудь вагомі висновки з приводу перспектив боротьби з курінням ще рано.

 

Джерело: Bbc.co.uk

Переглядів: 867 | Додав: Likar | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Архів записів
Наше опитування
Який Ваш вік?
Всего ответов: 988
Друзі сайту
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024