Інтернет-лікар
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Листопад 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Головна » 2009 » Листопад » 29 » Вплив мобільного телефону на організм
11:14
Вплив мобільного телефону на організм
Вплив  мобільного телефону на організм 

Мобільний телефонний зв’язок сьогодні — одна з найрозвиненіших галузей радіозв’язку. Однак більшість користувачів не знайомі з принципами функціонування радіозв’язку, а саме — найбільш розповсюдженою технологією GSM. Це викликає питання з приводу можливого негативного впливу на здоров’я високочастотних радіосигналів, що поширюються між мобільними телефонами та базовими станціями. З’являються публікації, які відверто спекулюють на побоюваннях людей. На тлі браку достовірної інформації це викликає цілком зрозуміле занепокоєння в середовищі користувачів.На даний час достовірно підтверджено тільки непряму шкоду випромінювання стільникового зв’язку в населених пунктах. Так, німецькі вчені протестували роботу 231 моделі кардіостимуляторів при впливі на них мікрохвильового випромінювання стільникового зв’язку стандартів NMT—450, GSM 900 і GSM 1800. Відповідно до результатів їхнього дослідження, понад 30% кардіологічних апаратів зазнають впливу від телефонів, що працюють у стандартах NMT—450 і GSM 900. (Впливу телефонів стандарту GSM 1800 на кардіостимулятори не виявлено.)

Мікрохвильовий діапазон електромагнітного поля, в якому працює сучасний стільниковий зв’язок, перебуває в межах 450 МГц—2 ГГц. Такі поля, на відміну від іонізуючого випромінювання (гамма-, рентгенівські промені, короткохвильовий ультрафіолет), незалежно від їхньої потужності, не можуть викликати іонізацію або вторинну радіоактивність в організмі.

Доведено, що хвилі діапазону із частотою вище ніж 1 МГц призводять до нагрівання тканин (унаслідок поглинання ними енергії електромагнітного поля). Поля високої інтенсивності здатні локально підвищувати температуру тканин на 10° і більше. Навіть менш істотна зміна температури живих тканин може призводити до таких наслідків, як порушення розвитку плоду, зниження чоловічої здатності до запліднення, зміна гормонального фону.

Експерименти на тваринах (кішках і кроликах) показали, що електромагнітне поле низької інтенсивності, не викликаючи перегріву тканин, здатне модулювати активність нервових клітин (за рахунок зміни проникності клітинних мембран для іонів кальцію), що може негативно позначатися на роботі центральної нервової системи. Є також дані про здатність мікрохвиль підвищувати швидкість проліферації, змінювати ферментативну активність і впливати на ДНК клітин.

З кожним днем з’являється дедалі більше свідчень того, що мобільні телефони все-таки несуть загрозу здоров’ю людини. Так, нові дані, опубліковані ірландськими медиками, свідчать: кожен двадцятий житель цієї країни став жертвою випромінювання мобільних телефонів. Симптомами переопромінення, за даними ірландських фахівців, є: утома, запаморочення, безсоння або порушення сну, нудота, подразнення шкіри. На думку ірландських медиків, таку симптоматику зареєстровано в більшості країн, де мобільний зв’язок є надзвичайно поширеним.

Результати інших аналогічних досліджень також уселяють тривогу. Так, повідомлялося про те, що мобільні телефони можуть провокувати астму й екзему, руйнують клітини крові та завдають шкоди чоловічому здоров’ю. Небезпеку, яку становить мобільний телефон для фізичного та розумового розвитку дитини, нині мало хто заперечує — дійшло до того, що у Великобританії було припинено продаж мобільних телефонів, призначених спеціально для дітей.

Масштабні дослідження на предмет шкоди здоров’ю користувачів мобільних телефонів проводилися і в Голландії. Було виявлено, що вплив випромінювання стільникових телефонів залежить від загального стану здоров’я, однак усі користувачі стільникових телефонів тією чи іншою мірою відчувають вплив даних частот.

Можна виділити чотири системи організму, що найбільше піддаються шкідливому впливу електромагнітного випромінювання:

1. Центральна нервова система. Вона найчутливіша до електромагнітних полів. Спостерігається погіршення пам’яті, уваги, порушення сну, можливе виникнення нейроциркуляторної дистонії.

2. Імунітет. Відбувається пригнічення імуногенезу, що призводить до погіршення стійкості організму до різних інфекцій.

3. Ендокринна система. Збільшується вміст адреналіну в крові (немає потреби розповідати про шкоду підвищеного тиску та хронічного перебування організму в стані стресу).

4. Статева система. Саме молоді люди репродуктивного віку особливо часто користуються джерелами електромагнітних хвиль. Спостерігається пригнічення сперматогенезу, підвищення числа вроджених вад розвитку й каліцтв. Яєчники більш чутливі до впливу електромагнітного випромінювання.

Цікаво, а як впливає мобільний телефон на людину при розмові. Перші 15 секунд ніяких змін не відзначається, але потім спостерігається пригнічення альфа-хвиль мозкової діяльності, що проявляється ослабленням вольових функцій, пам’яті, уваги, концентрації. При більш тривалому та регулярному використанні телефона протягом кількох років можуть спостерігатися й інші зміни — порушення сну, пригнічення імунітету, анемія.

Німецький Nova-інститут провів тест електромагнітного випромінювання на мобільних телефонах з фотокамерою і без неї. Телефони, які підключено до фотокамери або мають убудовану фотокамеру, випромінюють значно більше, ніж традиційні мобільні телефони.

Президент німецького федерального відомства з питань захисту від випромінювання Вольфрам Кеніг попереджає про шкоду користування мобільними телефонами для здоров’я дітей та автолюбителів. Кеніг закликав усіх батьків «ховати мобільники подалі від дітей». Крім того, він наголосив, що автомобілісти, чиї машини не обладнані зовнішньою телефонною антеною, мають повністю припинити користуватися мобільними телефонами всередині салону.

Виникає так званий обмежений кругозір, коли інформація ззовні не сприймається. Водії набагато частіше потрапляють в аварійні ситуації і неспроможні їх прогнозувати. Дослідження показують, що іноді сітківка ока не реагує навіть на зміну кольорів світлофора та на дорожні знаки.

Професор Оксфордського університету Колін Блейкмур, який вивчає вплив телефонного випромінювання на людину, рекомендує звести до мінімуму використання дітьми мобільних телефонів. Мозок дитини, на відміну від мозку дорослого, продовжує рости. Крім того, дитячий череп тонший і менш здатний захистити мозок дитини від радіохвиль.

Виникає запитання — що ж робити? Повністю відмовитися від використання мобільних телефонів ми не можемо. Тому доведеться йти на компроміс, бути обережними при експлуатації мобільників. Ось деякі рекомендації:

— Уникайте користуватися стільниковим телефоном без потреби. Розмову по мобільному доцільно зробити короткою не з міркувань тарифного плану, а для свого здоров’я.

— Зменшіть тривалість дзвінка, частіше замінюйте розмову SMS-повідомленнями.

— Діти можуть користуватися стільниковим телефоном тільки в разі гострої потреби.

— Купуючи телефон, вибирайте модель із найменшою потужністю випромінювання.

— Носити мобільник краще в сумці або в руці, але не в кишенях штанів або підвішеним на грудях.

— Використовуйте тільки дротові гарнітури.

— Не користуйтеся стільниковим телефоном в автомобілі, ліфті та інших закритих металевих просторах.

— Украй не рекомендується користуватися телефоном, коли індикатор його заряду становить одну поділку.

— Користуйтеся тільки науково схваленими перевіреними засобами захисту від шкідливого випромінювання.

Переглядів: 5072 | Додав: Likar | Рейтинг: 3.2/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Архів записів
Наше опитування
Який Ваш вік?
Всего ответов: 988
Друзі сайту
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2021