Інтернет-лікар
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Головна » 2010 » Грудень » 12 » Курці, котрі кинули палити, почуваються щасливішими
17:21
Курці, котрі кинули палити, почуваються щасливішими
Учені спростували міф про те, що людина, котра кинула палити, стає нервовою і роздратованою. За даними нового дослідження, людина котра перестала палити, навпаки, почуває себе набагато щасливішою.

 Давно відомо, що відмова від куріння украй сприятлива для фізичного здоров'я, але мало хто вивчав вплив відмови від куріння на настрій. Багато курців заявляють, що тютюн допомагає їм впоратися з тривогою і стресом. Проте нове дослідження показало, що відмова від куріння приносить користь і фізичному і психічному здоров'ю. Не треба вважати, що кинувши палити заради здоров'я, ви зануритеся в тугу.

 Вважається, що люди використовують тютюн через його здатність покращувати настрій, а відмова від тютюну призводить до депресії. При цьому насправді, у курців, що зуміли залишити тютюн, за короткий час настрій покращується.

 Christopher Kahler і його колеги з Браунівського Університету (США) провели дослідження за участю 236 чоловіків і жінок, що бажали кинути палити. Усі вони також регулярно вживали алкоголь.

 Учасникам дослідження надали професійну консультацію з приводу відмови від куріння і нікотиновий пластир, після цього вони призначили дату остаточної відмови від куріння. Охочих також проконсультували з приводу способів зменшення споживання алкоголю.

 Усі учасники за сім днів до відмови від куріння пройшли стандартний тест для виявлення симптомів депресії. Також їх психологічний стан оцінювали через 2, 8, 16 і 28 тижнів після призначеної дати.

 З 236 учасників 99 не змогли відмовитися від тютюну, 44 змогли утримуватися від куріння лише перші два тижні, 33 не палили до восьмого тижня дослідження, 33 не палили увесь період дослідження і у 29 чоловік процес відмови від куріння відрізнявся від усіх вище описаних випадків.

 У тих, хто кидав палити хоч би на якийсь час, настрій покращувався, під час оглядів вони почували себе веселішими. Якщо люди знову починали палити, настрій значно погіршувався, частенько вони ставали більш депресивними, ніж на момент початку дослідження.

 Учасники дослідження, які взагалі не змогли відмовитися від куріння, за даними тестів, були найнещаснішими з усіх груп. Ті, кому вдалося не палити упродовж усього періоду дослідження, були найщасливішими.

 Хоча усі учасники дослідження вживали алкоголь, учені говорять, що це не вплинуло на зв'язок між відмовою від куріння і гарним настроєм.

 Автори роботи вважають, що відмова від куріння сприятливо впливає на емоційний стан людини. Також вони вважають помилкою ідею про те, що куріння допомагає впоратися з тривогою.

"Якщо людина кидає палити, її депресія зменшується. Якщо вона знову починає палити - настрій знову погіршується. Саме так працюють ефективні антидепресанти", - говорить Christopher Kahler.

Переглядів: 792 | Додав: Likar | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Архів записів
Наше опитування
Який Ваш вік?
Всего ответов: 988
Друзі сайту
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024