Інтернет-лікар
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Головна » 2011 » Березень » 27 » Фізичний біль звільняє від відчуття провини
18:14
Фізичний біль звільняє від відчуття провини
  Згідно з християнськими традиціями, Великий піст служить для приборкання плоті і очищення душі. Вважається, що біль допомагає спокутувати гріхи і прославити душу. Але якщо не вдаватися до теологічних питань, чи дійсно заподіяний самому собі біль може полегшити провину, пов'язану з аморальним вчинком?

Австралійські психологи з Університету Квінсленда зацікавилися психологічними аспектами фізичного болю. Вони провели експеримент за участю молодих чоловіків і жінок. Добровольців попросили написати короткий текст, в якому вони згадували про те, як погано обійшлися з ким-небудь у минулому. За допомогою цього прийому психологи розраховували викликати відчуття провини у учасників дослідження. Добровольцям з групи контролю дали завдання описати звичайні дні свого життя.

Після цього декількох учасників дослідження з групи, що "провинилася", і з контрольної групи попросили опустити руку у відро з дуже холодною водою і протримати її там як можна довше. Інших учасників попросили зробити те ж саме, тільки у відрі була приємна тепла вода. Після цього добровольці повинні були оцінити біль, який вони відчули і заповнили анкету для вивчення емоційного стану, що оцінює у тому числі і вираженість відчуття провини.

Учені хотіли дізнатися, чи будуть люди, що відчувають провину за поганий вчинок, заподіювати собі більше болю, і чи допоможе цей біль зменшити відчуття провини. Результати експерименту в точності співпали з очікуваннями психологів. Люди, сфокусовані на думках про свій поганий вчинок, не лише довше тримали руку в холодній воді, але і, в порівнянні з групою контролю, описували свої відчуття як болючіші. Біль дійсно зменшував відчуття провини, оскільки у учасників, що опускали руку в холодну

воду, провина проявлялася менше, ніж у тих, хто опускав руку в теплу воду.

Автори дослідження говорять, що біль здається чисто фізіологічним феноменом, проте люди схильні надавати їй і інші значення.

Людство віками зв'язувало біль із справедливістю, тому ми несвідомо прирівнюємо біль до покарання і відчуваємо позбавлення від провини, оскільки восторжествувала справедливість.

Переглядів: 1158 | Додав: Likar | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Архів записів
Наше опитування
Який Ваш вік?
Всего ответов: 988
Друзі сайту
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024