Інтернет-лікар
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Для усіх [305]
Варто знати
Для медичних працівників [61]
Цікава та корисна інформація
Пошук
Головна » Статті » Для усіх

Учені знайшли ''ліки'' від хвороб, причиною яких є сидячий спосіб життя

  Сидячий спосіб життя може стати причиною підвищеної маси тіла, що, у свою чергу, сприяє розвитку багатьох серцево-судинних захворюваннь /ССЗ/. Протягом багатьох років ССЗ є головною причиною смертності населення в багатьох країнах світу.

Недавнє дослідження австралійських учених, опубліковане авторитетним британським журналом European Heart Journal, може допомогти людям, які ведуть малорухомий спосіб життя, понизити ризик розвитку хвороб серця і зберегти стрункість фігури.

Співробітники університету Квінсленда /Херстон, Австралія/ ретельним чином вивчили історії хворіб і нинішній фізичний стан 4700 людей у віці від 20 років. Упродовж тижня учасники дослідження, які за службовим обов'язком проводили в сидячому положенні по декілька годин в день, носили на собі спеціального "вимірника рухів". Вдень і вночі прилад фіксував будь-яку фізичну активність, зіставляючи показники рухливості випробовуваних з наявністю в їхній крові часток, підвищений вміст яких є першою ознакою розвитку ССЗ. Для детальнішого аналізу інформації в кожному випадку також враховувалася маса тіла учасника дослідження.

Первинні висновки учених не відрізнялися революційністю: було встановлено, що чим більше часу людина проводить в сидячому положенні, тим вища в його крові концентрація "поганого" холестерину, а також С-реактивного білку, який багато медиків називають "головним індикатором серцевого нападу", що наближається. Підвищений вміст цих елементів був зафіксований навіть у тих учасників дослідження, які у вільний від роботи час регулярно займалися спортом.

Головне відкриття учених, проте, полягало не в цьому. Справжньою науковою сенсацією став підтверджений статистичними даними висновок про те, що для підтримки організму в хорошій формі людям, що проводять багато часу в робочому кріслі, досить лише як можна частіше … вставати.

Необов'язково при цьому виконувати якісь фізичні вправи. Досить лише зробити декілька кроків або постояти на одному місці - протягом хвилини. "Ми проаналізували поведінку людей, які проводять в сидячому положенні в день від двох до 22 годин; число підйомів із стільця або крісла варіювало від 99 до 1258, - розповіла провідний фахівець дослідницької групи Женев’єва Хілі. - Найкращі показники стану здоров'я демонстрували ті випробовувані, які в процентному співвідношенні найчастіше вставали зі свого робочого місця. У переважній більшості випадків ці люди не мали проблем із зайвою вагою, а вміст холестерину і С-реактивного білку в їх крові був в межах норми".

Таким чином, можна зробити висновок, що в майбутньому стандартні рекомендації лікаря-дієтолога такі, як "займайтеся спортом" і "правильно харчуйтеся" можуть доповнитися ще однією порадою: "як можна частіше піднімайтеся зі свого робочого місця".

Категорія: Для усіх | Додав: Likar (09.04.2011)
Переглядів: 516 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Який Ваш вік?
Всего ответов: 988
Друзі сайту
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024