Інтернет-лікар
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Для усіх [305]
Варто знати
Для медичних працівників [61]
Цікава та корисна інформація
Пошук
Головна » Статті » Для усіх

У любителів покурити з ранку більше шансів заробити рак легенів?!


Рівень нікотину в крові любителів закурити з ранку до сніданку перевищує показники у тих, що закурюють пізніше, незалежно від числа викурених цигарок, запевняють американські дослідники.
У крові курців вимірювався рівень котиніну, побічного продукту нікотину, вміст якого визначає вірогідність захворювання раком легенів.
У тих, хто палив після сніданку, ця речовина в крові виявлялася у меншій концентрації.
Причини різниці в показниках до кінця не відомі. По припущеннях учених, уранішні курці палять інтенсивніше, оскільки їх потреба в нікотині вища, ніж в тих, що закурюють першу цигарку пізніше.
У дослідженні взяло участь понад 250 курців. Його результати були опубліковані в статті наукового журналу Cancer Epidemiology, Biomarkers and Prevention.
У людей, що викурюють по 20 цигарок у день, рівень котиніну в крові значно розрізнявся залежно від того, в який час дня вони починали палити.
Найбільше котиніну містилося в крові тих, хто закурює протягом півгодини після того, як прокинувся. Таку звичку визначили як високий рівень нікотинової залежності.
У деяких з них рівень котиніну був в 75 разів вищим, ніж у тих, чия перша цигарка викурювалася значно пізніше.
За словами автора статті, професора Джошуа Муськата, аби відмовитися від куріння на тривалий термін або назавжди, людям з високим рівнем нікотинової залежності потрібна інтенсивніша допомога, ніж іншим курцям.
"Не всі курці однакові. Тому підходи до зниження їх кількості повинні враховувати те, як часто і скільки цигарок вони викурюють, який у них потяг, а також їх фізіологічні показники", - заявив він.

Представник британської добродійної організації Roy Castle Lung Cancer Foundation висловився на підтримку даного дослідження, автори якого вважають, що воно допоможе краще зрозуміти звички курців і природу тютюнозалежності. Проте, оскільки в дослідженні брало участь лише 252 курці, він говорить, що до результатів варто відноситися скептично і робити які-небудь вагомі висновки з приводу перспектив боротьби з курінням ще рано.

 

Джерело: Bbc.co.uk

Категорія: Для усіх | Додав: Likar (08.12.2009)
Переглядів: 250 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Який Ваш вік?
Всего ответов: 980
Друзі сайту
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2018