Інтернет-лікар
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Для усіх [305]
Варто знати
Для медичних працівників [61]
Цікава та корисна інформація
Пошук
Головна » Статті » Для усіх

Смійтесь на здоров'я!

Енциклопедія Брокгауза та Ефрона переконує, що сміх – то є лише набір фізіологічних рухів та грою м’язів обличчя, який іноді доповнюється коливаннями голосових м’язів.

Та ми з вами знаємо, що сміх – це щось значно більше. Це є безкоштовний наркотик, який викликає ейфорію, але разом із тим його можна вживати у будь-яких дозах. Він росте усюди – у пустелях і в містах, у бідних хатинках і в розкішних палацах, і не треба йому особливих умов, грунту і підстав, щоб лунати знову і знову. Кожен із нас – джерело сміху.

Сміятися – це одне з найбільш сильних і найбільш яскравих фізичних задоволень. А ще сміятися – це дуже корисно для здоров’я. Ви напевно не раз чули вислів "сміх – найкращі ліки”. Корисні властивості сміху науковці вивчають уже дуже давно. Але, на жаль, ще не створено лікарень, у яких би від усіх хвороб лікували лоскотанням чи переглядом найсмішніших комедій. При такому лікуванні і хворіти було б приємно. Наразі ж можемо використовувати сміх лише як запобіжний засіб проти багатьох хвороб і просто як чудовий відпочинок.

Ще в давні часи сміх сприймали як магічний засіб. Геродот описав, як фракійці використовували ритуальний сміх для вигнання хвороб.

Сучасні лікарі теж використовують сміх при лікуванні. У деяких паризьких поліклініках поруч із лікарем можна побачити клоуна. На думку лікарів, бадьорий і веселий пацієнт має кращий імунітет. Це не дивно, адже сміх активізує захисні компоненти крові, знижує вироблення гормону стресу кортизолу і навіть підвищує рівень імуноглобуліну А в крові і слині, тим самим знижуючи ризик інфекційних захворювань.

Завдяки скороченням м’язів у процесі сміху мозок звільняється від токсинів, що утворюються під час обміну речовин.

Людина починає сміятися у 3 – 5 місяців. У період від 1 до 5 років вона сміється найчастіше.

Механізм сміху від лоскоту ще не розкрив жоден вчений світу. Просто смішно, і все!

З погляду фізіології – це несвідома реакція організму на певну ситуацію, в результаті якої відбувається короткочасне підвищення тиску, додаткове надходження кисню в кров, скорочення діафрагми.

Вперше записаний сміх використали на американському телебаченні у 1950 році під час розважальних телешоу. Публіка відреагувала на це дуже позитивно.

У товаристві сміх виникає у 30 разів частіше, ніж коли людина залишається на самоті. При цьому оповідач сміється в середньому у півтора раза частіше, ніж слухачі. Жінки-оповідачки сміються вдвічі частіше за своїх слухачів-чоловіків, а чоловіки-оповідачі – трохи рідше за своїх слухачок-жінок.

Жінки дуже швидко реагують на гумор і сміються частіше, ніж чоловіки.

Побічні явища сміху: можуть розболітися м’язи живота, але таким чином вони тренуються, майже як при використанні дивопоясів із телемагазину.

Крім корисних властивостей, сміх ще й може багато розповісти про людину. Сміх — така ж неповторна особливість людини, як зовнішність, голос, хода.

Деякі люди сміються так, що і сам не можеш втриматися від сміху, а в декого сміх нагадує радше поминальний плач.

Сміх на А (ха-ха-ха) — іде від серця, сповнений гармонії з навколишнім світом, світлої радості. Характерний для безтурботних людей з наївно-веселою вдачею.
Згадай-но, як сміються твої друзі та знайомі.

Категорія: Для усіх | Додав: Likar (20.12.2009)
Переглядів: 1052 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Який Ваш вік?
Всего ответов: 988
Друзі сайту
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024