Інтернет-лікар
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Для усіх [305]
Варто знати
Для медичних працівників [61]
Цікава та корисна інформація
Пошук
Головна » Статті » Для усіх

Що таке ГМО?

   З тих пір, як в кінці 80-х років американська компанія "Монсанто" створила перші трансгенні продукти, не затихають спори про допустимість їх масового виробництва, можливі негативні наслідки для здоров'я і довкілля.

 Прибічники вживання біотехнології в сільському господарстві і харчовій промисловості стверджують, що без масового виробництва генно модифікованих продуктів людство просто помре з голоду. Противники вказують на те, що вирішувати проблему браку продовольства за допомогою трансгенів - означає міняти одну проблему на іншу, можливо, куди серйознішу.

 Державні органи, дослідницькі інститути, неурядові організації і професійні об'єднання у всьому світі наводять аргументи "за і проти" штучного коректування генетичного коду рослин. Проте простому споживачеві розібратися в тому, чим він годує свою сім'ю, вони мало допомагають.

Зараз практично на усіх продуктах пістрявлять наклейки "Без ГМО". Чи це так?

 ГМО - це живий або рослинний організм, генотип якого був змінений за допомогою методів генної інженерії з метою створення нових властивостей організму. ГМО об'єднують три групи організмів – генетично модифіковані мікроорганізми (ГММ), тварини (ГМТ) і рослини (ГМР). Найбільшого поширення набули генетично модифіковані рослини - саме їх ми споживаємо.

 Сьогодні технологія створення ГМО настільки недосконала, що може бути основним джерелом біологічного і екологічного ризику. На людину вони впливають так:

1. Викликають пригнічення імунітету, алергічні реакції і метаболічні розлади в результаті безпосередньої дії трансгенних білків.

2. Різні порушення здоров'я в результаті появи в ГМО нових, незапланованих білків або токсичних для людини продуктів метаболізму.

3. Поява стійкості патогенної мікрофлори людини до антибіотиків.

4. Порушення здоров'я, пов'язані з накопиченням в організмі людини гербіцидів.

5. Зменшення потрапляння в організм необхідних речовин.

6. Віддалений канцерогенний і мутагенний ефекти.

 Хтось говорить, що це міф, а хтось стверджує, що продукти з ГМО дуже небезпечні. Боятися цих продуктів чи ні – вибір кожної людини.

 Основна кількість генетично модифікованих культур ввозиться в Україну з-за кордону. Найпоширеніші ГМ сільськогосподарські рослини: соя, кукурудза, рапс, помідори, картопля, цукровий буряк, полуниця, кабачки, папайя, цикорій, пшениця.

 Вони потрапляють до нас на стіл в чистому вигляді, або як добавки в м'ясних, рибних, хлібобулочних і кондитерських виробах. Зустрічаються також і в дитячому харчуванні. Наприклад, якщо до складу продукту входить рослинний білок, то це, швидше за все, соя, і є велика ймовірність, що генетично модифікована.

Отож, варто звертати увагу на склад того що ми споживаємо. Я віддаю перевагу продуктам без ГМО. Так безпечніше.

 

 

 

Категорія: Для усіх | Додав: Likar (15.06.2010)
Переглядів: 1443 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Який Ваш вік?
Всего ответов: 988
Друзі сайту
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024