Інтернет-лікар
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Для усіх [305]
Варто знати
Для медичних працівників [61]
Цікава та корисна інформація
Пошук
Головна » Статті » Для усіх

Психологи з'ясували, які чинники життя допомагають довголіттю

  Не сумуйте, перестаньте турбуватися, не так багато працюйте - зазвичай такі поради дають фахівці для поліпшення психічного самопочуття і продовження здорових років життя. Проте американські психологи з Каліфорнійського і Стенфордського університетів, провівши 20-річне дослідження дійшли протилежних висновків.

Тривалий час спостерігаючи за 1,5 тис. добровольців, учені встановили, що веселі люди з хорошим почуттям гумору мали в середньому коротшу тривалість життя, ніж ті, хто був менш схильний до жартів і радісного сприйняття життя. Жили ж довше за інших і залишалися здоровими найемоційніше стійкі і спокійні з випробовуваних.

Учені припускають, що оптимісти, будучи емоційніше безтурботними, як правило, менше піклуються про своє здоров'ям і часто мають ряд поведінкових чинників ризику. На думку фахівців, розсудливість і витривалість мають більше важливих переваг для підтримки нормального психічного і фізичного здоров'я, ніж оптимізм. Як сказав професор Говард Фрідман, щастя - не причина хорошого здоров'я. Замість цього, щастя і здоров'я йдуть пліч-о-пліч, оскільки мають спільне коріння.

Інші результати дослідження говорили про те, що шлюб може бути корисний для здоров'я чоловіків, але не має великого значення для жіночого здоров'я. Одружені чоловіки доживали до 70 років і більше; менше третини розведених чоловіків - до 70 років, а чоловіки, які ніколи не були одружені, пережили тих, хто вступив в повторний шлюб, і жили значно довше розведених, але їх тривалість життя все одно залишалася нижче, ніж у одружених чоловіків. Розлучення приносить значно менше шкоди здоров'ю жінок: як відмічено, розведені жінки, які повторно не вийшли заміж, жили майже так само довго, як заміжні.

Порада особливо не переживати з приводу прикрощів на роботі також на ділі не має так багато користі для психіки, як раніше вважалося: зафіксовано, що люди, які брали найбільш активну участь в справах свого колективу, жили набагато довше, ніж їх спокійніші ровесники.

Також виявилось, що ризиком для ранньої смерті є занадто ранній початок навчання в школі - до 6 років.

Ветерани бойових дій ймовірно мають меншу тривалість життя, але, як не дивно, психологічний стрес війни сам по собі не обов'язково представляє серйозну загрозу здоров'ю.

Люди, які відчувають любов і турботу оточуючих, маю краще відчуття благополуччя, але це не допомагає продовжити їм роки життя.

Найбільшу користь від соціальних стосунків дістають ті, хто допомагає іншим.

Категорія: Для усіх | Додав: Likar (10.04.2011)
Переглядів: 558 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Який Ваш вік?
Всего ответов: 988
Друзі сайту
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024