Інтернет-лікар
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Для усіх [305]
Варто знати
Для медичних працівників [61]
Цікава та корисна інформація
Пошук
Головна » Статті » Для усіх

Про мобільний телефон

Тепер усе частіше можна бачити людей, що розмовляють по мобільному телефону. Раніше користуватися послугами такого зв’язку могли лише одиниці, зараз ситуація помітно змінилася. Незалежні експерти твердять, що сотовий телефон, який є джерелом радіації, негативно впливає на здоров’я і може стати причиною розвитку пухлини мозку. Проте єдиної позиції стосовно цього питання немає, а от у тому, що мобільний телефон у деяких випадках навіть корисний для здоров’я, учені не сумніваються. Число володарів щільникових телефонів на Україні неухильно зростає, особливо серед молоді.

       За кордоном, де подібні телефони використовуються вже давно, вчені останнім часом усе частіше ставлять під сумнів їхню безпеку для здоров’я людини. Учені думають, що сотові телефони є джерелом слабкої, але усе ж радіації, а те, що радіація небезпечна для здоров’я, встановлено вже давно. Даних, що підтверджують негативний вплив мобільного на організм людини, вже набралося немало, проте не всі вчені приймають їх як справжні. Спеціалісти зі США відзначають зв’язок між радіацією, що випромінюється мобільними телефонами, і пухлинами мозку, що виникають унаслідок порушення структури генів. На питання, чи дійсно те, що можливість розвитку пухлини в дітей вища, ніж у дорослих, вчені поки не можуть дати однозначної відповіді. Кістки черепа дітей трохи тонші, аніж у дорослих, що збільшує ризик розвитку пухлини мозку. Проте обвід голови дитини менший, аніж у дорослої людини, завдяки чому дитячий організм "поглинає” меншу кількість радіації.

        Дослідження, проведені у Фінляндії, навпаки, дають підставу думати, що електромагнітні хвилі, які випромінюються з телефону, покращують пам’ять. Англійці повідомляють, що, після півгодинної розмови по телефону, робота мозку активізується. Найближчим часом учені планують провести великомасштабні дослідження для того, щоб встановити, чи дійсно мобільні телефони впливають на здоров’я людини.

        Цього місяця вчені опублікували дані про реальну позитивну дію телефону на людей. Спеціалісти встановили: дівчата, що мають сотовий телефон, менше здатні до паління, ніж інші. Професор Вільям Вмочи з університету в Единбурзі думає, що "мобільний” у руці дещо заміняє цигарку. Таку заміну навички покурити на бажання поговорити він пояснює тим, що молоді дівчата, намагаючись виглядати дорослішими, поповнюють ряди курців. А сотовий телефон, на думку підлітків, є одним із атрибутів дорослого життя, і дуже вдалим замінником цигарки. Утім, якщо вчені, які думають, що мобільний телефон спроможний випромінювати рівень радіації достатній для того, щоб нашкодити здоров’ю, матимуть рацію, то очевидним є і те, що молоді жінки від раку легень можуть прийти до пухлини мозку. Незважаючи на те, що дія телефону на людський організм усе ще залишається "туманною”, щільникові телефони дійсно допомагають рятувати людське життя. Учені зі США порахували: щодня з мобільних телефонів оператори служби порятунку 911 приймають більше ста тисяч дзвоників, завдяки котрим рятувальники і поліція дізнаються про автокатастрофи, нещасні випадки або кримінальні події.     Завдяки оперативності надходження інформації з мобільних телефонів, що особливо важливо при відсутності інших альтернативних засобів зв’язку, медики рятують людські життя, а поліція затримує злочинців. Однак варто зауважити, що ті ж самі "мобіли” є причиною аварій на дорогах, коли увага водія під час розмови слабшає. Пересвідчуємось, що телефони, які рятують життя людей, його і забирають. Проте тішить, що кількість смертей унаслідок використання мобільних телефонів менша. У зв’язку з цією ситуацією влада США планує прийняти закон, який заборонятиме користуватися мобільним телефоном водіям під час руху. Можливо, незабаром поліцейські замість радара в руках будуть тримати бінокль або більш серйозну річ, яка дозволить їм виявити злісних порушників, що розмовляють по телефону за кермом. Нещодавно одна телефонна компанія в Німеччині ввела нову послугу: тепер жінкам, котрим ніколи вираховувати сприятливий час для зачаття дитини, будуть повідомляти по мобільному телефону, коли їм найкраще завагітніти. Інформацію, необхідну для обчислення оптимального часу зачаття, компанія знаходить на сайті в інтернеті, де жінки, що користуються послугами мобільного зв’язку, лишають свої дані. Фахівці з виховання дітей закликають батьків відмовитись від покупки мобільних телефонів для молодших школярів, а керівників єгипетських шкіл - видати внутрішні розпорядження, котрі забороняють використання мобільників в стінах учбових закладів, повідомляє РИА "Новости" з посиланням на єгипетську газету "Аль-Ахрам".

      "Останніми роками розповсюдження мобільних телефонів в єгипетських школах має характер епідемії", - говорить завідувачка кафедрою психіатрії Каїрського університету, доктор наук Самія Абель Рахман.

За її словами, це явище, що спочатку зачіпало лише забезпечені прошарки єгипетського суспільства, тепер охопило практично всіх дітей і батьків.

"Не дивлячись на різні матеріальні можливості сімей, практично всі батьки вважають своїм обов'язком купити семирічному синові або дочці мобільний телефон, щоб він або вона були "не гірші за інших", - говорить Абдель Рахман.

"Замість того, щоб навчати нове покоління пошані до сім'ї, а також упевненості в собі і відчуттю індивідуальності і унікальності, матері та батьки розвивають у своїх дітях комплекс неповноцінності і прагнення бути "як всі", - відзначає Абдель Рахман.

        До вимог заборонити телефони в школах приєднуються і педіатри, які вказують на велику шкоду, якої завдає здоров'ю дитячого організму небезпечні мікрохвильові випромінювання мобільників.

        До закликів лікарів і вчителів вже прислухалися депутати єгипетського парламенту, які вирішили розглянути це питання на одному з найближчих засідань і розробити законопроект, який раз і назавжди вирішить цю проблему.

Всього десять хвилин розмови по мобільному телефону можуть вплинути на мозок людини, повідомляє Daily Mail.

        Про це заявили вчені. Вони з'ясували, що навіть низький рівень радіації від телефонних трубок впливає на ділення клітин головного мозку, що провокує виникнення ракових пухлин.

Дослідники знову не знайшли конкретних доказів того, що сигнали мобільного телефону шкідливі для здоров'я людини. Проте отримані дані свідчать про таку загрозу.

Дослідження, проведене інститутом Вайзманна (Ізраїль) припускає, що на мозок впливає "нетеплове випромінювання". В ході експерименту ізраїльські вчені піддали клітки людини і щура дії слабкого випромінювання в 875 мегагерц - така частота використовується в багатьох мобільних телефонах.

Радіація була набагато слабкіша за випромінювання, яке йде від мобільників. Проте вона почала впливати на хімічні процеси в клітинах вже через 10 хвилин після початку дії.

Вчені стверджують, що реакція не була викликана термічними процесами, і заявляють, що знайшли новий спосіб, за допомогою якого мобільні телефони можуть шкодити здоров'ю.

Раніше кілька великих досліджень не виявили ніякого зв'язку між використанням мобільних телефонів і раком мозку.

Інші ж дослідники заявляли про те, що постійне використання мобільних телефонів дітьми може негативно позначитися на їх здоров'ї, викликаючи неврози, головні болі, втрату пам'яті і порушення сну. Реальна загроза йде від випромінювання низької інтенсивності, яке впливає на мозкові ритми, що завдає удару по стабільності клітин тіла, стверджували експерти.

Мобільники порушують сон

Вчені з Каролінського інституту (Швеція) спільно з фахівцями з університету Упсали (Швеція) і Wayne State Unіversіty (Мічиган, США) виявили, що використання мобільних телефонів перед сном може спричинити появу головного болю, сплутаності свідомості та скорочення тривалості сну.

Крім цього, згідно з новими даними, випромінювання мобільних телефонів може навіть призвести до депресії.

 

Вчені обстежили 35 чоловіків і 36 жінок у віці від 18 до 45 років. Деякі з них піддавалися впливу, що у точності імітував опромінення під час користування мобільним телефоном. Інші були поміщені в такі ж самі умови, але піддавалися лише фіктивному впливу.

 

Виявилося, що в тих людей, які одержали дозу випромінювання, ішло більше часу на занурення в першу фазу глибокого сну, причому у фазі найглибшого сну вони проводили менше часу, ніж ті, хто одержував фіктивну дозу випромінювання.

 

Також після експерименту випробуваним було задано питання: Що вони відчувають після тривалих розмов по мобільному телефону. Близько половини обстежених назвали себе чутливими до електромагнітних випромінювань і повідомили, що користування мобільним телефоном викликає в них такі симптоми, як головний біль і погіршення когнітивної здатності.

 

Як повідомив керівник дослідження, професор Бенгт Арнетц: "Ми справді виявили, що мобільний телефон при звичайному використанні впливає  на організм. Це означає, що ці пристрої чинять на мозок вплив, який можна виміряти". Він також вважає, що випромінювання змушує мозок працювати у стресовому режимі, що робить людину більш тривожною і зосередженою, заважає їй скинути напругу та заснути.

 

Нагадаємо, що раніше вчені вже проводили подібні дослідження, які також підтверджують факт того, що якщо користуватися мобільними телефонами, вже знаходячись у ліжку, й робити це досить часто, а саме п’ять разів на тиждень, то у п’ять разів частіше людина буде почувати себе втомленою.

 

Учені з’ясували, яким чином мобільний телефон впливає на мозок

Досить десяти хвилин розмови по мобільному телефону, щоб в мозку людини відбулися зміни, пов’язані з раковими захворюваннями, стверджують учені.
        Вони з’ясували, що навіть низький рівень радіації від телефонних трубок впливає на поділ клітин головного мозку, що провокує виникнення ракових пухлин.
        Хоча учені не знайшли точних доказів того, що сигнали мобільного телефону шкідливі для здоров’я людини, отримані дані свідчать про таку можливість. Декілька масштабних досліджень не виявили ніякого зв’язку між використанням мобільних телефонів і раком мозку, пише The Daily Mail.

        Проте нове дослідження, проведене інститутом Вайзманна (Ізраїль), припускає, що на мозок впливає "нетеплове випромінювання”. В ході експерименту ізраїльські учені піддали клітини людини і щура дії слабкого випромінювання в 875 мегагерц - така частота використовується в багатьох мобільних телефонах.
      Незважаючи на те, що радіація була набагато слабша за випромінювання, що витікає від мобільників, вона почала впливати на хімічні процеси в клітинах вже через 10 хвилин після початку дії, зазначають дослідники у виданні Biochemical Journal.
        Хімічні процеси, які виявили дослідники, впливають на поділ клітин головного мозку. Учені стверджують, що реакція не була викликана термічними процесами, і заявляють, що знайшли новий спосіб, за допомогою якого мобільні телефони можуть шкодити здоров’ю.
Хоча ізраїльські учені припускають, що зміни в хімічних процесах, які відбуваються в мозку, можуть бути пов’язані з раковими захворюваннями, вони не стверджують, що виявили які-небудь безперечні докази цього.
Зазначимо, раніше дослідники заявляли про те, що постійне використання мобільних телефонів дітьми може негативно вплинути на їхнє здоров’я, спричиняючи неврози, головні болі, втрату пам’яті і порушення сну. Реальна загроза виходить від випромінювання низької інтенсивності, що впливає на мозкові ритми, завдає удару по стабільності клітин тіла, стверджували експерти.

          У державній установі «Інститут гігієни та медичної екології імені О. М. Марзєєва» Академії медичних наук України повідомили, що електромагнітне випромінювання, яке створюється радіотехнічними засобами, в тому числі радіотелефоном стільникового мобільного зв’язку, при недотриманні гігієнічних нормативів може негативно впливати на стан здоров’я людини. Викликати функціональні зміни в нервовій, серцево-судинній, імунній, ендокринній системах, а також приводити до порушення біохімічних процесів, сприяти спотворенню низки неспецифічних хвороб.

         У зв’язку з цим електромагнітне випромінювання, що створюється радіотелефоном мобільного зв’язку, регламентується за часом його використання протягом доби. Залежно від моделі радіотелефону час його використання коливається від 1,2 до 4,0 години на добу.

      Найчутливішими до дії електромагнітного випромінювання є діти та люди похилого віку. З метою їх захисту від впливу електромагнітного випромінювання рекомендується обмежувати час використання радіотелефонів мобільного зв’язку до 30—40 хвилин на добу дітям дошкільного віку, учням шкіл та інших навчальних закладів, жінкам у період вагітності, людям похилого віку.

       Мобільний телефон: чудовий аксесуар та засіб спілкування, забавка для дорослих та іграшка для дітей, безліч за і проти… Обрати його чи ні? Це твоє життя і тобі вирішувати: спілкуватись вигідно та зручно, але зі шкодою для здоров’я чи ні, але через декілька років уникнути списку хвороб через опромінення.

Категорія: Для усіх | Додав: emergency (20.11.2009)
Переглядів: 2271 | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Який Ваш вік?
Всего ответов: 981
Друзі сайту
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2018