Інтернет-лікар
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Для усіх [305]
Варто знати
Для медичних працівників [61]
Цікава та корисна інформація
Пошук
Головна » Статті » Для усіх

Нобелівська премія по медицині 2010

"Самий багатодітний батько" - саме так нарекли журналісти британського вченого Роберта Едвардса, завдяки якому медицина освоїла штучне запліднення. Першою "дитиною" Роберта Едвартса стала піддана Великобританії Луїза Браун, яка народилася в 1957 році. Її "сестра", дівчинка Олена, що народилася таким же способом в Радянському Союзі, - на вісім років молодша. Ці діти "з пробірки", як і інші, з'явилися на світ абсолютно здоровими.

У тому, що в галузі медицини премію Нобеля дадуть саме за лікування безпліддя, мало хто сумнівався. В усякому разі, про нагороду Р. Едвартса стало відомо шведській газеті Svenska Dagbladed ще за декілька годин до вручення, що суперечить законам і традиціям вручення престижної премії. У Нобелівському комітеті зараз ведеться розслідування із цього приводу.

Тим часом, духовенство всього світу дивиться на вручення Нобелівської премії за штучне запліднення насторожено, представників духовності бентежать такі чинники, як порушення "біоетики" і питання "ідентичності людини, її саморозуміння". Ватикан засудив рішення Нобелівського комітету тому, що відсіювання яйцеклітин, яке відбувається під час ЕКЗ, прирівнюється, на їх думку, аборту. Представники російської православної церкви за великим рахунком солідарні зі своїми католицькими "колегами" і вважають, що методи екстракорпорального запліднення морально недопустимі.

P.S. На Нобелівську премію по медицині претендували також першовідкривачі лептина (гормону ожиріння) Дуглас Коулман і Джеффрі Фридман.

Категорія: Для усіх | Додав: Likar (23.10.2010)
Переглядів: 563 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Який Ваш вік?
Всего ответов: 988
Друзі сайту
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024