Інтернет-лікар
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Для усіх [305]
Варто знати
Для медичних працівників [61]
Цікава та корисна інформація
Пошук
Головна » Статті » Для усіх

Цілющі властивості вівса
Слава вівса як злаку, що дає «силу Геркулеса», підтверджена досвідом народів, у раціоні яких переважали вівсяні страви (приміром шотландців). Ще Гіппократ, відзначаючи поживну цінність вівса, радив пити вівсянку у вигляді чаю. З великою повагою до нього ставилася і тибетська медицина, адже овес володіє багатьма лікувальними властивостями. Тож спробуймо розкрити для себе хоч деякі цілющі таємниці вівса, щоб використовувати їх щоденно для свого здоров’я.

ОВЕС, У ЧОМУ ТВОЯ СИЛА?
Овес — найбагатше жирами зерно (до 6—9%). У ньому також чимало білків (10—18%), що містять такі незамінні амінокислоти, як триптофан, лізин, метіонін. Багатий овес і на макро- та мікроелементи, у ньому більше, ніж в інших злаках, заліза (4,2 мг на 100 г вівса), багато сірки, кремнію, фосфору, калію. Крім цього, овес містить магній, фосфор, хром, марганець, цинк, нікель, фтор, йод та вітаміни: В1, В2, В6, каротин, вітамін К, вітамін Е, нікотинову і пантотенову кислоти. Учені встановили, що овес має оптимальне відсоткове співвідношення вуглеводів, білків, жирів і вітамінів групи В.

НАЙПОПУЛЯРНІШИЙ ЛІКУВАЛЬНИЙ ЗЛАК
Якщо в офіційній медицині овес використовують в основному як дієтичний загальнозміцнювальний засіб, то в народній широко застосовують унікальні властивості вівса для лікування різноманітних хвороб.
Найбільшої популярності овес як чудодійний еліксир довголіття набув завдяки знаменитому французькому лікарю Жану де С. Катерину. Він вживав вівсянку як лікувальний засіб тричі на рік по 2 тижні: навесні, влітку та восени, випиваючи 2 склянки натще, 2 склянки за 2 години до обіду й 2 склянки через 3 години після обіду — за такої профілактики лікар прожив 120 років.
Овес має такі лікувальні властивості:
* є загальнозміцнювальним засобом, омолоджує організм;
* швидко відновлює і збільшує м'язову силу;
* оновлює кров, перешкоджає утворенню тромбів;
* нормалізує обмін речовин, діяльність серцево-судинної системи;
* ефективний за цукрового діабету і високого вмісту холестерину в крові;
* є потогінним і сечогінним засобом;
* його застосовують у разі виснаження, розумової перевтоми, неврастенії, безсоння;
* має антисклеротичну дію;
* підвищує імунітет організму;
* поліпшує діяльність щитоподібної залози, його застосовують для лікування зоба (відвар зерна з медом);
* корисний для легенів; за туберкульозу вівсяні страви використовують як джерело кремнію, кальцію і фосфору для лікування та оздоровлення після хвороби, рекомендується в разі бронхіту, пневмонії та задишки;
* благотворно впливає на слизову оболонку шлунка та кишечнику, тому його рекомендують у разі атонії кишечнику, метеоризму, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, за гастритів, панкреатитів та коліту;
* посилює перистальтику, діє як легкий проносний засіб (каша з маслом);
* виводить з організму токсини;
* нормалізує жировий обмін і сприяє схудненню;
* має протизапальну дію, ефективний за ревматичних запалень суглобів (відвар зелених стебел і незрілих зерен);
* поліпшує стан шкіри;
* послаблює свербіж, покращує загальне самопочуття за алергійних захворювань.

СМАЧНО, ПОЖИВНО І КОРИСНО
Вівсяні пластівці. Щоб приготувати вівсяні пластівці, овес піддають паровій обробці і тепловому сушінню. З одного боку, це позбавляє зерна значної кількості поживних речовин, але, з іншого — вони легше засвоюються, особливо за млявого травлення. Та не варто під час приготування страви із вівсяних пластівців піддавати їх ще раз тепловій обробці. Пластівці слід замочувати у воді або молоці приблизно на 12 годин і вживати в поєднанні з «живими» продуктами (яблуками, медом, горіхами, чорносливом тощо).
Останнім часом дуже популярний такий оздоровчий рецепт із вівсяних пластівців: о 18 годині залити теплою водою 3 ст. л. вівсяних пластівців. Залишити їх на 14 годин. Потім подрібнити 3 волоські горіхи і додати 1 ст. л. родзинок або кураги. О 8 годині ранку наступного дня воду, якою залили пластівці, випити, а гущу змішати з горіхами, родзинками або курагою, 3 ч. л. кисляку та 1 ч. л. меду. Суміш рекомендують з'їдати на перший сніданок, а другий — основний — слід перенести на 2 години пізніше. Курс оздоровлення розраховано на 3 місяці.
Вівсяні крупи. Вівсяні крупи за вмістом легкозасвоюваних білків і жирів багатші за інші крупи. Толокно, хоча й проходить водно-теплове та ферментативне оброблення, зберігає 15% цінних білків, 7% жирів, до складу яких входить лецитин.
У традиційній медицині відвар вівсяних крупів з медом застосовували для відновлення сил хворих на туберкульоз.
Рецепт вівсяної каші: 5 ст. л. подрібненого вівса витримують у холодній перевареній воді (5 ст. л.) протягом ночі. Вранці додають у кашу 1 ст. л. меду і 5 товчених ядер лісового горіха. Їдять на сніданок протягом місяця. Це лікувальне харчування застосовують, коли хворе серце і печінка.
Вівсяна молочна каша збагачена цінними поживними речовинами і є прекрасним загальнозміцнювальним засобом для слабких хворобливих дітей, людей похилого віку та тих, хто переніс тяжкі захворювання. У кипляче молоко всипати овес і поставити в духовку на 1,5—2 години (на 0,75 л молока беруть 0,5 склянки вівса).
У разі виразки. Зварити кашу з вівса або вівсяних пластівців на воді до консистенції холодцю. Процідити через друшляк, покласти 1 ст. л. вершкового масла, трохи цукру або меду. Усе з'їсти за 1,5 години до сніданку. Курс — 2—3 тижні.

ЗАГАЛЬНОЗМІЦНЮЮЧІ НАПОЇ З ВІВСА
Сік і настої вівса рекомендують у разі нервового виснаження, порушення серцевого ритму, діабету, анемії, шлунково-кишкових та деяких інших захворювань, для поліпшення апетиту.
Сік із зеленого вівса. Зелену траву (стебла і листя) рослини пропустити через сокоробку або млинок для м’яса. Приймати сік по півсклянки 2—3 рази на день протягом 2—3 тижнів.
Настій із трави вівса. Узяти 50 г зеленої маси вівса, подрібнити і залити 1 л окропу. Після чого потримати на киплячій водяній бані 15 хвилин, дати настоятися 1—2 години, процідити і приймати по півсклянки 4—5 разів на день.
Настій вівса: 25 г зерен вівса залити 2 склянками окропу і поставити на киплячу водяну баню на 15 хв, потім настояти 3—4 години за кімнатної температури. Злити і пити по півсклянки 3—4 рази на день.
Коктейль вівса із глодом. Сік глоду змішати з відваром вівса, додати 80 г меду на 1 л суміші і довести до кипіння. Пити по склянці тричі на день за 30 хвилин до їди. Коктейль знижує вміст цукру і холестерину в крові, зміцнює нервову систему і серце.
Вівсяно-календуловий коктейль. 4 склянки неочищеного вівса залити 8 склянками води, довести до кипіння і кип’ятити на повільному вогні протягом 30 хв, швидко зняти з вогню і додати 50 г квіток календули. Відвар настояти в теплі, процідити. Це — ефективний засіб для лікування захворювань нирок, циститу, застосовують його також, щоб подолати потяг до алкоголю та тютюну.
Вівсяно-молочна витяжка. 0,5 склянки вівса залити 2 л молока і поставити, щоб умлівало протягом 1,5—2 годин у печі або духовці за помірної температури. Приймати по 1 склянці на ніч. Рекомендується за бронхітів, задишки і як зміцнювальний засіб для слабких легенів.

ВІВСЯНИЙ КИСІЛЬ ОЧИСТИТЬ ОРГАНІЗМ
Вівсяний кисіль корисний у разі низької кислотності шлункового соку, млявого травлення, запорів, здуття. Він має тонізувальну і збуджувальну дію, що корисно людям, які страждають від астенії та гіпотонії.
Вівсяний кисіль також рекомендують під час захворювань печінки, нирок, жовчного міхура, підшлункової залози і т.д. Він сприяє очищенню організму, поліпшенню обміну речовин і зміцненню імунітету.
Вівсяний кисіль готують таким чином. Півкілограма вівсянки всипати в трилітрову скляну банку і залити водою приблизно до половини, прикрити серветкою і поставити в тепле місце. Через три доби добре розмішати, рідину процідити через сито в алюмінієву каструлю, поставити на великий вогонь і, безперервно помішуючи, довести до кипіння. Ні цукру, ні солі не додають. Охолоджений кисіль їдять із медом, ягодами або ягідним сиропом.

ЦІЛЮЩІ ВІВСЯНІ ВІДВАРИ
Відвари з вівса сприяють обміну речовин в організмі, лікують виразкову хворобу шлунка, хронічний гастрит (незалежно від кислотності). Особливо корисні у разі хронічного гепатиту і панкреатиту, мають протизапальну та сечогінну дію. Відвари вівса п’ють за набряків і водянки живота ниркового походження, запалень нирок і сечового міхура, а також за нетримання сечі в дітей.
Відвар зерен вівса — потогінний і жарознижувальний засіб. Лікувальний ефект буде ліпшим, якщо поєднувати прийом відвару зерен із ваннами з відвару вівсяної соломи. Відвар вівса, підсолоджений медом, дають дітям і дорослим від кашлю.
Відвар вівса на воді: 1—2 склянки зерна заварити в 1 л окропу, настояти 20 хв. Приймати по 0,5 склянки тричі на день.
Відвар вівса на молоці: 1 склянку неочищених зерен залити 1 л молока і варити протягом години на слабкому вогні. Процідивши, пити гарячим, можна з маслом або медом. Особливо корисний цей відвар за пневмонії.
Відвар вівса клейкий: 1 склянку промитих вівсяних крупів залити 1 л талої води кімнатної температури, настояти 12 годин, потім кип’ятити 30 хв, щільно закривши кришку, далі зняти з вогню і залишити, укутавши на 12 годин. Після цього процідити, додати талої води, довівши об’єм відвару до 1 літра. Приймати за 30 хв до їди або між прийомами їжі тричі на день по 150 мл протягом місяця. Використовують у разі проносів, особливо у дітей.
Відвар вівса міцний: 3 склянки неочищеного вівса залити 3 л води, варити на слабкому вогні 3 години, процідити, зберігати в холодильнику. Пити теплим по 0,5 склянки за 1 годину до їди. Міцний відвар вівса знімає будь-яке запалення, виводить шлаки, нормалізує роботу шлунка, підшлункової залози, печінки, нирок.
Відвар зерен вівса у вигляді киселю: 2 ст. л. вівсяних зерен або борошна на 1 склянку перевареної води — кип’ятити на слабкому вогні до отримання густої маси. Пити теплим по 0,5—1 склянці тричі на день до їди. Киселеві відвари із зерен вівса застосовують за порушень жовчовиділення, а відвар з вівсяного борошна — за розладів травного тракту, проносів.
Відвар зерен вівса з медом: 1 склянку вівса залити 5 склянками холодної води, уварити на повільному вогні до половини початкового об’єму, процідити. Додати 4 ч. л. меду і знову прокип’ятити. Відвар пити теплим по 1 склянці тричі на день за 1 годину до їди. Цей калорійний напій застосовують для зміцнення сил, у разі хвороб нирок, щитоподібної залози.
Вівсяна вода: у 0,5 л води всипати 2—3 ст. л. суміші очищеного й неочищеного вівса. Поварити на повільному вогні 2—3 хв. Вівсяна вода зміцнює організм, регулює обмін речовин, особливо діяльність нирок, допомагає за ревматичних запалень суглобів, нервового виснаження. Її застосовують також як косметичний засіб для вмивання — в цьому разі овес можна використовувати повторно, прокип’ятивши більш тривалий час.
Вівсяний екстракт: 1 склянку вівса заварити 1 л окропу і випарити до чверті об’єму рідини. Приймати по 0,5 склянки 4 рази на день — для регулювання обмінних процесів, а також як жовчогінний та сечогінний засіб.

ВІВСЯНІ ВАННИ — ЛІКУВАЛЬНА ПРОЦЕДУРА ПРИ БАГАТЬОХ НЕДУГАХ
Ванни за неврологічних захворювань та підвищеної пітливості: 5 жмень вівсяної соломи залити 15 л води, кип’ятити 10 хвилин. Приймати ванни за температури 37—38°С 10—15 хвилин двічі на тиждень перед сном. Також можна просто обтиратися цим теплим відваром. Після ванни або обтирання не витиратися, надіти піжаму і лягти в ліжко.
Ванни для лікування ревматизму, запалення суглобів, люмбаго (прострілів): заварити окропом 1 кг соломи, вилити у ванну, охолодити до приємного тепла. Приймати 15—20 хвилин.
Ванни для лікування циститу: у 10-літрову посудину насипати (0,75 об’єму) подрібненої соломи вівса, залити холодною водою, кип’ятити на повільному вогні півгодини, настояти годину. Процідити і додати у ванну. Такі ванни корисні також у разі захворювань сечового міхура й нирок.
Ванни за бронхіальної астми: відвар з 1 кг соломи вівса вилити у ванну. Приймати процедуру 15—20 хв протягом 7—9 днів. Після 10-денної перерви курс можна повторити.


за матеріалами MShealthy.com.ua 

Категорія: Для усіх | Додав: Likar (27.02.2010)
Переглядів: 1391 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Який Ваш вік?
Всего ответов: 988
Друзі сайту
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024