Інтернет-лікар
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Для усіх [305]
Варто знати
Для медичних працівників [61]
Цікава та корисна інформація
Пошук
Головна » Статті » Для медичних працівників

Появу метастазів можна передбачити

  Учені з Гонконгу виявили речовину, яку виділяють пухлини перед тим, як почати поширюватися по організму. Відкриття дозволяє припустити, що в майбутньому лікарі зможуть передбачити, у яких хворих ризик метастазування раку найвищий.

 Досліди на лабораторних мишах показали, що недалекий той час, коли з'явиться можливість блокувати цей білок і запобігти тим самим поширенню пухлин.

 Зараз дослідження в цій області перебувають на самій початковій стадії, говориться в "Журналі клінічних досліджень" (Journal of Clinical Investigation), в якому опубліковані результати роботи.

 Проте учені мають намір розробити не лише власне тест на "готовність" пухлини до метастазування, але і лікарський засіб, який зможе зупинити процес.

Сам білок називається CPE - delta N і в нормі бере участь у перетворенні інсуліну та інших гормонів. "Він у великих кількостях визначається в первинних пухлинах, які вже дали метастази", - відмічає Y. Peng Loh з Національного інституту дитячого здоров'я і розвитку США.

Поширення пухлин вбиває хворих. Пухлини без метастазів можуть бути зруйновані або видалені і зазвичай не стають причиною смерті.

 Група під керівництвом Loh описала хворих з раком печінки, рідкісною формою раку надниркових залоз, раком товстої кишки та ін. видами злоякісних пухлин, у тому числі 18 хворих з раком печінки 2 стадії.

 Таким хворим лікарі говорять, що ризик рецидиву раку невисокий, і після операції їм не проводять хіміотерапію. У 13 хворих рівень CPE - delta N був низьким, а у 10 - рецидив не виник і через три роки. Але у 3 хворих з низьким рівнем CPE - delta N рецидив мав місце - таким чином, тест має 77% точність. У 5 з 18 хворих рівень CPE - delta N був високим, з них рецидив виник у 4.

 Аналогічно виглядають дані по інших видах пухлин, у тому числі рідкісних, таким як феохромоцитома або парагангліома, що зустрічаються в основному у дітей і підлітків. Якщо результати дослідження підтвердяться, хворі з високим рівнем CPE - delta N можуть отримувати додаткову хіміо- або променеву терапію.

Категорія: Для медичних працівників | Додав: Likar (07.02.2011)
Переглядів: 281 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Який Ваш вік?
Всего ответов: 981
Друзі сайту
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2018