Інтернет-лікар
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Для усіх [305]
Варто знати
Для медичних працівників [61]
Цікава та корисна інформація
Пошук
Головна » Статті » Для медичних працівників

Фармакологічні фірми придумують хвороби?

Авторитетний британський науковий журнал British Medical Journal опублікував статтю, в якій стверджується, що діагноз жіночої сексуальної дисфункції був сфабрикований за участю великих фармкомпаній, що намагаються продавати відповідні ліки.

 Автор статті, журналіст і лектор австралійського Університету Ньюкасла Рей Мойніхан (Ray Moynihan), провів незалежне розслідування з цього питання. Хід і результати цього розслідування детально описані в його новій книзі Sex, Lies and Pharmaceuticals ("Секс, брехня і фармацевтична продукція").

 Мойніхан стверджує, що співробітники фармкомпаній допомагали оплачуваним авторитетним медикам створювати новий діагноз. У ході цієї роботи проводилися дослідження які підтверджують поширеність проблеми, а також розроблялися діагностичні критерії, переконуючи жінок у тому, що труднощі їх статевого життя є медичною проблемою і потребують лікування.

 Результатом зусиль фармкомпаній, пише Мойніхан, стали діагнози сексуальної дисфункції, що містяться в Міжнародній класифікації хвороб 10-го перегляду (МКХ- 10) під рубрикою F52 (наприклад, недостатність генітальної реакції, відсутність або втрата сексуального потягу і так далі). При цьому дослідження, проведені без фінансової підтримки фармвиробників, частенько ставлять під питання їх правомірність.

 Як приклад приводиться освітній курс для американських лікарів, організований фармацевтичним гігантом Pfizer, в якому стверджувалося, що сексуальною дисфункцією страждає 63 відсотки жінок, а допомогти їм можна, призначивши тестостерон і силденафіл ("Віагру") з поведінковою психотерапією. Також був відмічений "спалах освітньої активності" німецької фармкомпанії Boehringer Ingelheim перед запланованим запуском препарату флібансерина, призначеного для підвищення жіночого статевого потягу.

 Обидва препарати не були схвалені до застосування Управлінням по продуктах і ліках США (FDA), проте, по словах Мойніхана, велика кількість наукових робіт з проблеми сексуальної дисфункції залишилася, створюючи враження про необхідність пошуку нових ліків.

 Висновком цієї публікації стало твердження про необхідність змінити процес затвердження нових діагнозів так, щоб максимально захистити його від впливу фармкомпаній.

 У коментарі, супутньому статті, фахівець з психосексуальної медицини Сенді Голдбек-Вуд (Sandy Goldbeck - Wood) стверджує, що розслідування Мойніхана відображає наявний конфлікт інтересів в питанні сексуальної дисфункції і мізерність достовірних даних про її оптимальну терапію. Проте Голдбек-Вуд заперечує проти неправомірності самого існування цього захворювання, оскільки, за її словами, лікарям постійно доводиться мати справу з подібними пацієнтками, і було б неправильно залишити їх без медичної допомоги.

 

Категорія: Для медичних працівників | Додав: Likar (16.10.2010)
Переглядів: 610 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Який Ваш вік?
Всего ответов: 988
Друзі сайту
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024