Інтернет-лікар
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Пошук
Головна » FAQ [ Додати питання ]


Наталя, 10 березня 2010
Мне поставили диагноз "Жилисто-фиброзный полип эндометрии матки" Назначили лечение Депо-провером (0,5) один раз в 10 дней в течении 4-х месяцев. Эффективно ли это лечение и какие последствия от препарата???? Заранее спасибо...


Відповідь.


   Шкода, що Ви не вказали свій вік, проведене попереднє лікування.
   Ваша хвороба відноситься до доброякісних та передракових захворювань матки.
   Основною причиною утворення поліпів ендометрія є порушенню гормональної функції яєчників з розвитком абсолютної або відносної гіперестрогенії, яка призводить до надмірної проліферації. Поліпи ендометрія здебільшого розвиваються на фоні дифузної гіперплазії у жінок з обмінно-ендокринними захворюваннями, які супроводжуються надлишковою вагою тіла, артеріальною гіпертензією, гіперглікемією.
   Залозисто-фіброзні та фіброзні поліпи менше схильні до переродження у злоякісні утвори, а ніж залозисті та залозисто-кістозні поліпи.
   Остаточну тактику лікування визначає Ваш лікуючий лікар за результатами інструментальних, лабораторних, гістологічних та інших досліджень, попереднього та спадкового анамнезу.
   Можливо, Вам уже було проведене видалення поліпа (зі застосуванням кріохірургічної обробки ложа поліпа, або іншого методу з метою попередження рецидиву захворювання) з наступним вишкрібанням слизової оболонки тіла матки.
Напевно, після отримання результату гістологічного дослідження, де виявили залозисто-фіброзний характер поліпів, Вам призначили  гормональну терапію препаратом Депо-Провера.
   Цей препарат відноситься до групи антинеопластичних та імуномодулючих засобів, гормонів. Про побічні його дії Ви прочитаєте у інструкції до препарату.
   При залозистих поліпах у жінок пременопаузального віку і при супутніх обмінно-ендокринних порушень доцільно провести оперативне лікування: екстирпацію матки з додатками.
   Ще раз повторюся: остаточну тактику лікування визначає Ваш лікуючий лікар!
Додав: Олег Франчук

Маша. 19 березня 2010 року

Питання. Подскажите, пожалуйста, у меня пяточные шпоры, как их лечить???

Відповідь

П'яточною  шпорою називають кісткове розростання у вигляді шипа або клину в області підошовної поверхні бугра п'яточної кістки. У  більшості випадків вона розвивається на фоні плоскостопості. При цій патології міняється розподіл навантаження на структури стоп, відбувається перенатяг сухожиль, а в особливо важких випадках деякі сухожильні волокна, навіть, відриваються від кісточок до яких вони прикріплюються у нормі. В результаті чого розпочинається запальний процес не лише самих сухожилків, а й  починається запалення поверхневого шару кісткової тканини під ними.

Окрім плоскостопості причинами утворення шпор можуть бути гостра і хронічна травма п’яточної кіски, захворювання пов'язані з порушенням обміну речовин (подагра), а також значне порушення кровообігу ніг у осіб з поганою прохідністю судин.

Запалення в області п'яти буває наслідком ряду хронічних запальних захворювань суглобів: хвороби Бехтерева, артриту, поліартриту. Клінічні симптоми хвороби зумовлені запальним процесом у м’яких тканинах та периоститом. Біль виникає при тисненні кісткового наросту на запалені м’які тканини. Причому інтенсивність болю не залежить від величини і форми наросту. Буває так, що великі і гострі приносять менше неприємностей, ніж малі і плоскі.

У всіх таких випадках потрібне тривале і наполегливе лікування направлене на боротьбу з основним захворюванням яке має визначити лікар. Вам слід звернутися до ортопеда або хірурга. Для підтвердження діагнозу робиться рентгенівський знімок. Хоча наявність анатомічної шпори ще не означає захворювання. Інколи це просто індивідуальна особливість людини, характерна саме для її обміну речовин. Така людина живе нормально, без будь-якого дискомфорту і болів. І навпаки, у деяких хворих з сильними болями п'ят може не бути жодних "шпор" на рентгенівському знімку.

Лікування п’яточної шпори консервативне і залежить від причини хвороби. Рекомендований комплекс лікувальних заходів направлений на боротьбу і ліквідацію запального процесу. А саме:

·        лікувальний масаж та гімнастика з метою покращення кровообігу

·        фізіотерапевтичні процедури: електрофорез, ультразвук, лазеротерапія, магнітотерапія

·        найновіший метод – ударно-хвильова терапія

Найважливішою умовою ефективності лікування є забезпечення розвантаження хворобливої ділянки. Для цього Вам слід підібрати ортопедичні устілки. При неефективності консервативного лікування проводять лікувальні блокади. Ця процедура вимагає великого досвіду і знань, тому проводити її повинен лише кваліфікований фахівець, який правильно підбере препарат, його кількість, глибину введення. Якщо все зроблено правильно, то людина забуде про свою хворобу на декілька років. Якщо ж була допущена помилка, то жодного ефекту не настане, можуть навіть розвинутися ускладнення.       

У важких випадках – при безуспішності консервативного лікування і вираженому запальному і больовому синдромі - можливе оперативне втручання. Ефективність його суперечлива, так як причина хвороби не усувається, а усувається лише її наслідок.
            На будь-якому етапі лікування Вам слід дотримуватися і профілактичних заходів:

·        боротьба з зайвою вагою тіла

·        попередження розвитку і прогресування плоскостопості

·        уникнення перевантажень стоп

·        носіння зручного взуття

·        своєчасне і кваліфіковане лікування хвороб хребта і суглобів

Ви, напевно, лікуєтеся вже не один місяць-рік. Випробували безліч рецептів. А у лікаря ортопеда чи хірурга були? Варто піти! Не хочите чи не можете? Тоді спробуйте ще такий компрес: 1 чайна ложка димексиду, 1 ампула новокаїну (5 мл 0,5%), 1 ампула гідрокортизону (2 мл). Цією сумішшю змочити марлеву пов’язку і використати для компресу. (УВАГА! При відсутності підвищеної чутливості до будь-якого компоненту!). Прикладайте на одну-дві години, а при відсутності місцевої реакції і на цілу ніч протягом 7-10 днів. Нехай допомагає!

А ще, зверніть увагу на стан Вашого імунітету. Варто його укріпити. Можливо, Вам не вистачає мікро і макро елементів? Підберіть хороший комплекс, збалансуйте своє харчування. Допоможіть своєму організму подолати хворобу!

Додав: Олег Франчук

Ірина   Мені 46 років.Проведено діагностичне вишкрібання матки.Поставлено діагноз;Залозисто-кістозна гіперплазія ендометрія.Призначено препарат "Лютеїна" на 3 місячних цикла.Як харчуватись при данній хворобі.



Ваша хвороба і призначений препарат практично не потребують дотримання певної дієти.

Варто зазначити, що застосування великих доз Прогестерону може тимчасово привести до збільшення виведення з організму натрію і хлоридів. Цей стан пройде самостійно при зменшені дози препарату.
А ще, пацієнтки які у минулому страждали депресією, повинні памятати, що цей препарат може викликати посилення депресії.
Отож, збільшіть у своєму харчуванні кількість корисних для здоров'я продуктів, таких, як крупи з цілісних злаків, пісне м'ясо, риба, овочі та фрукти. Старайтеся уникати алкоголю і утримуватися від цукру та кофеїну, які спочатку дають різкий вибух енергії або гарного настрою, потім різко знижують їх рівень. Більше бувайте на свіжому повітрі.
Хвороба обов'язково відступить! Також і сама хвороба по різному може відбиватися на Вашому самопочутті та душевному спокої.
Додав: Олег Франчук (Likar)

Андрій  

Добрий вечір! Я хворію вже 5 років бронхіальною астмою.Хвороба дуже турбує,важко дихати.Працювати майже не можливо. Користуюсь гормональними препаратами вже понад 1 рік. Після останнього обстеження ставлять діагноз "Бронхіальна астма,персистуюча, 3 ст.,середньої важкості. Емфізема легень ДН 1 ст." Скажіть будь-ласка чи можу я при такому діагнозі оформити групу по інвалідності.(Якщо при такій стадії хвороби це не можливо, то при якій стадії це буде можливо.).Наперед дякую за відповідь.


У Вас є обмеження котрі ще не є показами до призначення Вам групи інвалідності, а лише передбачають працевлаштування ЛКК (лікарською консультативною комісією). Показом до визнання Вас інвалідом буде, наприклад, наявність у міжприступному періоді дихальної недостатності 2 ст. чи почащення кількості загострень хвороби.

Вам потрібно у всіх випадках погіршення стану звертатися до лікаря, проходити курси стаціонарного лікування. Визначною може стати й консультація обласних спеціалістів з їх прогнозом щодо Вашої працездатності.

Ще Вам допоможе розібратися з групами інвалідності наказ розміщений у мене на сайті у каталозі файлів http://emergency.at.ua/load/dlja_medichnikh_pracivnikiv/n_a_k_a_z_07_04_2004_n_183_pro_zatverdzhennja_instrukciji_pro_vstanovlennja_grup_invalidnosti/3-1-0-13      

Бажаю Вам розібратися з причиною хвороби та видужання!
Додав: Олег Франчук

Алла

Здравствуйте. Мне 18 лет,только начала вести половую жизнь( где-то 2.5 недели назад). Появились выделения и иногда зуд, сейчас почти уже пропали, но начались боли внизу живота(ноющие, не сильные и не резкие). Также они были при отдельных случаях сексуальной близости(более резкие), но при изменении позы проходили. Сегодня начались частые походы в туалет при которых начинается боль внизу живота. Делала мазок - повышено количество лейкоцитов. Что это может быть? Мысли, возможно, что-то из венерологии??? Но у партнера нет никаких жалоб. По последнему признаку похоже на воспаление яичников и из этого уже цистит....




Пані Алло. У Вашому випадку слід звернутися до лікаря щоб пройти додаткові аналізи та обстеження. Ось що я Вам пораджу, бо лікування позаочі може призвести до хронізації процесу або непередбачуваних наслідків.
Додав: Олег Франчук

Яна.

Мені 17 років, похід в туалет супроводжується біллю, проте не завжди. Болить при виході.





Сформулюйте, будь-ласка, питання конкретніше. Де, коли, після чого? Чи приймали ліки? З повагою Ваш інтернет-лікар
Додав: Олег Франчук

Люба.

В мене пяточна шпора. Лікую 2 місяці біль не проходить. Будь ласка порадьте лікування.

Відповідь

П'яточною  шпорою називають кісткове розростання у вигляді шипа або клину в області підошовної поверхні бугра п'яточної кістки. У  більшості випадків вона розвивається на фоні плоскостопості. При цій патології міняється розподіл навантаження на структури стоп, відбувається перенатяг сухожиль, а в особливо важких випадках деякі сухожильні волокна, навіть, відриваються від кісточок до яких вони прикріплюються у нормі. В результаті чого розпочинається запальний процес не лише самих сухожилків, а й  починається запалення поверхневого шару кісткової тканини під ними.

Окрім плоскостопості причинами утворення шпор можуть бути гостра і хронічна травма п’яточної кіски, захворювання пов'язані з порушенням обміну речовин (подагра), а також значне порушення кровообігу ніг у осіб з поганою прохідністю судин.

Запалення в області п'яти буває наслідком ряду хронічних запальних захворювань суглобів: хвороби Бехтерева, артриту, поліартриту. Клінічні симптоми хвороби зумовлені запальним процесом у м’яких тканинах та периоститом. Біль виникає при тисненні кісткового наросту на запалені м’які тканини. Причому інтенсивність болю не залежить від величини і форми наросту. Буває так, що великі і гострі приносять менше неприємностей, ніж малі і плоскі.

У всіх таких випадках потрібне тривале і наполегливе лікування направлене на боротьбу з основним захворюванням яке має визначити лікар. Вам слід звернутися до ортопеда або хірурга. Для підтвердження діагнозу робиться рентгенівський знімок. Хоча наявність анатомічної шпори ще не означає захворювання. Інколи це просто індивідуальна особливість людини, характерна саме для її обміну речовин. Така людина живе нормально, без будь-якого дискомфорту і болів. І навпаки, у деяких хворих з сильними болями п'ят може не бути жодних "шпор" на рентгенівському знімку.

Лікування п’яточної шпори консервативне і залежить від причини хвороби. Рекомендований комплекс лікувальних заходів направлений на боротьбу і ліквідацію запального процесу. А саме:

·        лікувальний масаж та гімнастика з метою покращення кровообігу

·        фізіотерапевтичні процедури: електрофорез, ультразвук, лазеротерапія, магнітотерапія

·        найновіший метод – ударно-хвильова терапія

Найважливішою умовою ефективності лікування є забезпечення розвантаження хворобливої ділянки. Для цього Вам слід підібрати ортопедичні устілки. При неефективності консервативного лікування проводять лікувальні блокади. Ця процедура вимагає великого досвіду і знань, тому проводити її повинен лише кваліфікований фахівець, який правильно підбере препарат, його кількість, глибину введення. Якщо все зроблено правильно, то людина забуде про свою хворобу на декілька років. Якщо ж була допущена помилка, то жодного ефекту не настане, можуть навіть розвинутися ускладнення.       

У важких випадках – при безуспішності консервативного лікування і вираженому запальному і больовому синдромі - можливе оперативне втручання. Ефективність його суперечлива, так як причина хвороби не усувається, а усувається лише її наслідок.
            На будь-якому етапі лікування Вам слід дотримуватися і профілактичних заходів:

·        боротьба з зайвою вагою тіла

·        попередження розвитку і прогресування плоскостопості

·        уникнення перевантажень стоп

·        носіння зручного взуття

·        своєчасне і кваліфіковане лікування хвороб хребта і суглобів

Ви, напевно, за два місяця випробували безліч рецептів. А у лікаря ортопеда чи хірурга були? Варто піти! Не хочете чи не можете? Тоді спробуйте ще такий компрес: 1 чайна ложка димексиду, 1 ампула новокаїну (5 мл 0,5%), 1 ампула гідрокортизону (2 мл). Цією сумішшю змочити марлеву пов’язку і використати для компресу. (УВАГА! При відсутності підвищеної чутливості до будь-якого компоненту!). Прикладайте на одну-дві години, а при відсутності місцевої реакції і на цілу ніч протягом 7-10 днів. Нехай допомагає!

А ще, зверніть увагу на стан Вашого імунітету. Варто його укріпити. Можливо, Вам не вистачає мікро і макро елементів? Підберіть хороший комплекс, збалансуйте своє харчування. Допоможіть своєму організму подолати хворобу!

Додав: Олег Франчук


Настя

 Як відмити пальці від слідів горіхів??(


ВІдповідь

Спробуйте це зробити за допомогою лимонної кислоти


Додав: Олег Франчук

Доброго вечора. Спершу хотів би подякувати вам за вашу роботу.Отримати відповідь на поставлене запитання не виходячи з дому це дуже удобно.Стосовно питання: в нашого сина (11міс.) язик прирозший до нижньої частини рота. Знайомі кажуть, що його повинні були обрізати ще в роддомі, але з невідомих причин цього не зробили.Порадьте будь-ласка як поступити зараз. Ми побоюємось що після підрізання язика він може від страху не розмовляти. Наперед вдячний!!!
Додав: Віталій (віталій88)

Відповідь.

Коротка вуздечка язика або по іншому анкілоглосія, на перших тижнях життя дитини проявляється порушенням смоктання грудей. Дитина смокче дуже довго, стомлюється, плаче. Через те часто переводять на штучне вигодовування.

 У віці 6-9 місяців може відставати у рості нижня щелепа.

 У 5-6 річному віці порушується вимова, особливо, звуків "Р" та "Л".

 Ще у старшому віці порушується ріст зубів, формується неправильний прикус, виникають проблеми з яснами.

 Інколи бувають розриви уздечки. Вони супроводжуються болем у місці розриву та не значною кровотечею.

 Така дитина не може кінчиком язика торкнутись піднебіння , а при спробі зробити це може виявлятися роздвоєння кінчика язика.

 

А тепер про лікування. 

 Лікування – хірургічне.

Проводять поперечне перетинання складки слизової оболонки за умови тонкої вуздечки (френулотомія), а якщо наявний щільний широкий тяж, то  проводиться інша операція – френулопластика.  Лікар вирішує проводити операцію під місцевою чи загальною анестезією. При цьому враховується вразливість психіки, наявність хронічних соматичних захворювань, непереносимість місцевих анестетиків.

  Таке втручання, з перерахованих вище причин, краще провести до 5 річного віку. Не варто перейматися тим, що Ваш син від страху перестане розмовляти. 

 Дітям з короткою тонкою вуздечкою язика у віці 3-6 років спочатку рекомендована міогімнастика (спеціальні вправи),  які сприяють розтягуванню вуздечки та збільшенню рухомості язика. У разі неефективності такого консервативного лікування – пластика вуздечка язика з обов’язковим проведенням міогімнастики у після операційному періоді.

 Буває, що таких діток оперують і пізніше, але тоді у них вже наявні значні анатомічні, мовні зміни та, як правило, страдає психіка та самооцінка.

 Звертання Вашої уваги на коротку вуздечку язика вже свідчить, що Ви хороші Батьки. Залишайтеся ними і надалі!

 

Ще немає відповіді на це питання.
Додав: Олег Франчук (Likar)

Наше опитування
Який Ваш вік?
Всего ответов: 988
Друзі сайту
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024