Інтернет-лікар
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Пошук
Головна » FAQ [ Додати питання ]


Максим [Warped]   (23.11.2009 20:39)

Добрый день!
Подскажите, пожалуйста, у меня такая особенность есть, (мать с меня смеётся ) могу замёрзнуть во сне. Если такое случилось и на утро малость першит горло, то всё, пиши-пропало, заболел! 3-4дня болит горло, после этого насморк.. как резко предотвращать это? сейчас какраз такая ситуация, первый день неприятного ощущения в горле. Спасибо.

Відповідь.

Доброго дня. Дякую за запитання. У Вас є ознаки слабкої імунної системи. Вам слід зайнятися нею. Зокрема, попереджувати переохолодження (ходити тепло вдягненому, обов'язково у головному уборі). У епідемічні сезони варто допомогати їй вживаючи у їжу цибулю, часник, лимони, смородину, відвар шипшини, мед та інші продукти бджільництва. А ще варто було б поприймати з профілактичною метою Афлубін по 10 крапель двічі на день впродовж трьох тижнів, або з лікувальною) за схемою:

1-2 день захворювання 3–8 разів на день.

Для найшвидшого покращання стану препарат приймати кожні півгодини–годину, але не більше 8 разів на день. Далі по 10 крапель три рази на день. Для досягнення максимального ефекту Афлубін® рекомендується застосовувати в проміжках між прийомами їжі (за 30 хвилин до або через 1 годину після їжі).
Для посилення ефективності рекомендується потримати препарат деякий час у роті перед проковтуванням.
А ще при дискомфорті у горлі ефективним є український препарат, який виготовляється з витяжки листя дуба - Фітор. ( http://www.amrita.biz.ua/PHitor-Aktiv-p-125.html ) У нас ця БАД є і в аптеках. Його треба розсмоктувати по одній таблетці тричі на день.
Можна з профілактичною метою використати Амізон.
Для профілактики грипу та ГРВІ Амізон® рекомендується застосовувати в таких дозах:
- дорослим – по 0,25 г (1 таблетка) на добу протягом 3-5 днів, надалі – по 0,25 г (1 таблетка) 1 раз на 2-3 доби протягом 2-3 тижнів.
Слід памятати про важливість здорового способу життя. У великих дозах алкоголь та наркотичні речовини значно знижують імунітет.
Будьте здорові.

groostniy   (25.11.2009 00:42)

Вітаю з створенням сайту!!! Побільше б таких сайтів було!!!. Щиро і від душі.
 

groostniy   (25.11.2009 00:47)

А тепер питанння до спеіалістів... Скільки спиртного на добу можна приймати без шкоди для організму? Це, звичайно, індвідуальна норма, але, все-таки...

Відповідь:

Слід пам'ятати, що всі без винятку алкогольні напої несприятливо впливають на мозок та при тривалому вживанні викликають певну залежність і хронічну інтоксикацію організму.
Датські вчені у 1995 році встановили, що ризик смерті у хворих на серцево-судинні захворювання зменшується на 49% у тих, хто приймає 3-5 чарок вина на тиждень (майже чарку щоденно). Пиво, горілка, коньяк та інші алкогольні напої таких властивостей не мають. Найкраще вживати червоне вино, до складу якого входять потужні оксиданти - флавоноїди (потужніші за вітамін Е та аскорбінову кислоту) і ресвератрол (утворюється при ферментзації червоного вина і відсутній у виноградному сокові). Спиртні напої здатні викликати певні хвороби або загострювати хронічні. Їх не можна вживати вагітним і особам до 18 років!

P.S. Хто знає де є хороше червоне вино?

 Аля   (02.12.2009 13:54)

Лікарю! Дуже часто турбує головний біль, навіть тривалий і шикарний секс не допомагає.


Відповідь:

Терпіти головний біль не можна за жодних обставин. Звичайно, тільки-но голова заболить, ми відразу ж приймаємо таблетку аспірину, цитрамону, анальгіну чи ще якогось іншого препарату. Так, вони знімають біль, але ми не замислюємось над тим, що такі ліки містять досить велику кількість хімічних середників, які нагромаджуються в нашому організмі при частому їх застосуванні.
Побороти головний біль можна спробувати і такими народними рецептами.
- Звичайна тиша і темрява можуть здолати головний біль. Часом досить усього 15-20 хвилин тиші, і біль минає.
- Можна зробити масаж голови легкими, погладжуючими рухами від лоба до потилиці. А потім від тімені вниз, до вух. І далі від маківки до потиличної частини, плавно спускаючись до шиї легкими, круговими і повільними рухами. Шию теж помасажуйте. Особливу увагу приділіть скроням.
- Якщо головний біль застав вас вдома, то допоможе тепла ванна з ароматичними оліями. Змішайте кілька крапель ефірних олій (лаванди, лимона, м'яти перцевої, майорану) з морською або кухонною сіллю і додайте суміш у звичайну піну для ванн. Ця порада не підходить тим, хто страждає на алергію або шкірні захворювання. Приймаючи ванну з ефірними оліями, обов'язково помасажуйте своє тіло. А час процедури не повинен перевищувати 20 хвилин.
- Якщо ви певні, що головний біль викликаний мігренню, тоді допоможе такий народний засіб: розбийте у склянку свіже яйце, налийте кипляче молоко, швидко розмішайте і випийте. Через кілька днів такої дієти мігрень мине.
- До болючих місць голови на кілька хвилин прикладайте листя свіжої білокачанної капусти або бурякове бадилля.
- Зробіть бутерброд з натертим хроном. Часто досить його з'їсти, і через півгодини біль минає.
- Доведіть до кипіння яблучний оцет, розбавлений навпіл водою. Вдихайте пару цієї рідини близько 50 раз - відчуєте полегшення.
- Заваріть досить міцний чорний або зелений чай. Додайте в нього жменю сухого листя м'яти, почекайте коли завариться (хвилин 5) і випийте залпом великий кухоль (близько півлітра!).
- Чудово знімає головний біль чай з листя і квітів лаванди.
- Досить ефективний засіб - сік смородини (його можна замінити полуничним, брусничним або калиновим). Пити рекомендується по чверті склянки тричі на день перед їдою.
- Часточку лимона очистити від соковитої м'якоті, прикласти до лоба на кілька хвилин внутрішньою стороною.
- Допоможе і ментолова олія. Її необхідно втирати у найболючіші місця голови.
- Настій меліси зніме не тільки головний біль, але й позбавить від безсоння. 15 г (три столові ложки) меліси залити 1 склянкою окропу і настоювати півгодини. Приймати 5-6 разів на день по 1-2 столових ложки.
- Сік свіжої картоплі добре знімає головний біль, що часто повторюється. Для цього досить пити по 1/4 склянки соку на день. Бажано вранці натщесерце.
- Людям, які страждають різними формами головного болю, бажано постійно носити на шиї низку натурального жовтого бурштину.

Якщо головний біль переслідує вас постійно, і ви ніякими доступними вам засобами не можете від неї позбавитися, то просто необхідно піти на прийом і проконсультуватися у лікаря.
Пройдіть обстеження, цілком можливо, що головний біль є симптомом якогось захворювання. В цьому випадку суть лікування головного болю полягатиме в тому, щоб позбавитися захворювання.
Менше нервуйте, більше гуляйте на свіжому повітрі.
Доведено, що у людей, що відчувають приємні емоції больовий поріг підвищується, отже ви не будете так гостро реагувати на біль.
Не забувайте також, як слід висипатися.
Виділяйте сім-вісім годин на сон, при цьому спіть у добре провітрюваному, прохолодному приміщенні.

Зверніть увагу також на статтю: Головний біль - лікувати причину

Максим [Warped]   (06.12.2009 21:22)

Здравствуйте. Разъясните, пожалуйста, такой момент. Предположим ЛОР ставит диагноз ринофарингит при первом обращении, терапевт отказывается выдать больничный лист мотивируя тем, что там где-то написано ЛОРом, что трудоспособен, хотя в действительности нет такого.. В регистратуре сказали, что ринофарингит это осложнение после ОРВИ.
PS. 1) Я студент, справка для техникума. 2) Обратился во второй день после того, как вышли на занятия после карантина по гриппу.
Пришлось писать отпуск, чтобы лечиться..
Прав ли был терапевт? Является ли мотивирование, что ринофарингит осложнение от ОРВИ (хотя это первое обращение и последнее время ОРВИ не было) поводом для того, чтобы отказать в выдаче больничного?

Відповідь:
Найімовірніше, що ринофарингіт є симптомом ГРВІ. Непрацездадність (видача довідки) визначається не діагнозом, а станом пацієнта. Працездатність (здатність виконувати свої обов'язки без шкоди для здоров'я)визначає лікуючий лікар У конфліктних випадках варто звертатися до завідуючого відділенням.

 Анна   (08.12.2009 10:20)

Скажіть, будь - ласка, якими народними засобами можна скористатися при захворюванні щитовидки?

Відповідь:
 Особливо багато важливого для щитовидної залози елементу — йоду — є у чорноплідній горобині, південних фруктах фейхоа та змеленому волоському (грецькому) горісі.
Той, хто хоч раз тримав у руках зелений волоський горіх, пам’ятає коричневі сліди від нього на руках, які не відмити, — це і є йод. Для лікування щитовидної залози використовують недостиглі, молочно-воскової стиглості горіхи та перетинки з них, уже стиглих.
Так зване горіхове сире варення довгожителів підвищує імунітет людини, насичує його необхідними мікроелементами, з успіхом використовується в боротьбі з пухлинами та кістозними захворюваннями, виліковує зоб, інфекційні захворювання шлунка і печінки, очищує кров і виганяє кишкових паразитів.
Щоб приготувати це варення, потрібно один кілограм зеленого горіха перекрутити через м’ясорубку і змішати його з одним кілограмом меду або цукру. Суміш кладуть у герметичну скляну посудину і витримують протягом місяця. Приймати ці ліки треба по одній чайній ложці перед їдою 2-3 рази на день, запиваючи їх водою або соком, протягом тривалого часу.
Якщо ви не встигли зробити ліки з молодих горіхів, зробіть їх із стиглих. Перетинки з п’яти горіхів потрібно залити склянкою артезіанської або колодязної води, витримати 8-10 годин (ніч). Уранці проварити 5-7 хвилин і настоювати 30-40 хвилин, поки перетинки не осядуть на дно посуду. Потім процідити і випити. Курс лікування — 3-4 тижні, тиждень — перерва, потім повторити так ще кілька разів. Можна настоювати перетинки на горілці і вживати їх по 25 крапель двічі на день.

Скажіть, будь-ласка, я дуже люблю поспати вдень. Це не шкодить здоров'ю?

Відповідь:

Зараз фізіологи вважають, що людина повинна поспати в добу не один, а як мінімум два рази. Вони довели, що коротка перерва на сон в середині дня підвищує здібність до концентрації і продуктивність праці.

Так, наприклад, швидкість зорової реакції (час, за який людина розуміє, що написано на екрані комп’ютера) вранці складає 10 мілісекунд, а вечером - 40.
Науковці провели експеримент і зробили наступний висновок: якщо людина поспала вдень, то до вечора вона сприймає інформацію так же швидко, як і вранці. На користь доцільності денного сну свідчить і той факт, що температура людини протягом доби не постійна, а має два мінімуми – в інтервалах 3 - 5 і 13 - 15 годин. Саме в цей час у більшості людей виникає найбільш сильне бажання спати.

Спочатку в Японії, потім в Європі, а зараз і в США багато фірм почали вводити у себе денну перерву на сон. У німецькому містечку Фехта поблизу Гамбурга співробітники муніципалітету можуть за бажанням поспати 20 хвилин в день. Щоб не наймати додаткових службовців, мерія у такий спосіб вирішила підвищити ефективність праці наявних працівників.

Додав: Олег Франчук

Василь.    Скажіть, будь-ласка, чи одноразово визначене підняття тиску можна рахувати гіпертонією?


Відповідь.


Діагноз артеріальна гіпертензія не ставиться після одного тільки вимірювання тиску, за винятком тих випадків, коли показники надто вже високі, наприклад, понад 170—180/105—110.

Треба також брати до уваги обставини, за яких проводиться вимірювання артеріального тиску. Цікавий факт: у кабінеті лікаря показники тиску можуть бути вищими, ніж насправді. Цей ефект називається "гіпертонія білого халата”, а викликаний він страхом пацієнта перед лікарем. Тому вимірювання тиску в домашніх умовах набагато точніше, ніж на прийомі у поліклініці. Перед візитом до лікаря бажано протягом семи днів вимірювати тиск уранці та ввечері і з цим графіком прийти на прийом. Лікар має визначити фактори ризику (вік, спадковість, спосіб життя та харчування, куріння) та оцінити стан органів –"мішеней” — серця, нирок, судин. Нині застосовується такий метод діагностики, як сканування сонних артерій — так можна оцінити стан великих судин та побачити, чи є в них атеросклеротичні бляшки. Крім того, пацієнтові належить здати кров та сечу на аналіз для визначення рівня цукру та холестерину чи виявлення патології нирок.

Додав: Олег Франчук

Оксана. (18/12/2009)

Здравствуйте, у меня депрессия, не пойму от чего? Прочитала, что нужно употреблять меньше кофе, чая, сладкого, но без этого не могу жить, что делать, может есть какое-нибудь простое решение?

Відповідь.

Ви не одна така. За інформацією ВООЗ, біля однієї третини дорослого населення розвинутих країн приймають психофармакологічні препарати. У таких препаратах мають потребу не менше 10 відсотків хворих і наших поліклінік.

Але кожен боїться, що його будуть вважати "психом”, кожен намагається пояснити свої психічні розлади якимись зовнішніми обставинами, "об'єктивними причинами” і т.д., і т.п. Але ж об'єктивні труднощі – це просто сигнал про те, що пора вирішувати виниклі проблеми, а тривога і депресія не мають до цього зовсім ніякого відношення! Навіщо ми турбуємося і засмучуємося, навіщо не спимо і проливаємо океани сліз? Пора вже усвідомити простий факт: проблема і психологічна реакція на проблему – це, все-таки, різні речі, і сльозами горю не допоможеш.

Інколи причиною депресивного стану бувають соматичні хвороби і, навіть, вагітність. Викликають депресію і деякі медикаменти: гіпотензивні (резерпін, метилдопа, бета-блокатори), анальгетики, бензодіазепіни, барбітурати, кортикостероїди, леводопа, психостимулянти (при відміні), препарати для хіміотерапії.

Цим хочу сказати, що бувають випадки, коли не варто самотужки лікуватися, приймати лікарські засоби, а слід іти на прийом до лікаря.

 

Трохи теорії.  

Є три типи депресії: велика, хронічна та мала.

Велика депресія має 9 кардинальних ознак. Для встановлення діагнозу пацієнт повинен мати щонайменше 5 симптомів протягом принаймні 2-тижневого періоду, причому обовязковими повинні бути пригнічений настрій або ангедонія (втрата радості або інтересу до життя).

Ось ці ознаки:

1. Пригнічений настрій (це не звичайний людський смуток, а пригніченість, невдоволеність, дисфоричність, які виражені, переважно, щодня, протягом більшої частини дня).

2. Втрата інтересу або задоволення від життя.

3. Втрата ваги або її збільшення (втрата апетиту або його посилення).

4. Розлади сну.

5. Втома.

6. Психомоторна загальмованість або збудження.

7. Труднощі концентрації або нерішучість.

8. Низька самооцінка або відчуття провини.

9. Думки про смерть або суїцидальні настрої.

Хронічні депресії (дистимії)

Цей стан є легший, ніж велика депресія, однак триває відносно довго або й набирає хронічного перебігу. В таких пацієнтів часто виникають епізоди великої депресії. Діагноз дистимії встановлюють тоді, коли симптоматика триває впродовж щонайменше 2 років з пригніченим настроєм або ангедонією протягом більшої частини цього часу. Крім того мають також бути вираженими ще два інші симптоми депресії.

Малі депресії

До цієї категорії належать регуляторні розлади (adjustment disorders) з пригніченням настрою, змішана тривожність-депресія та неспецифічний депресивний розлад. Серед амбулаторних пацієнтів хворі цієї підгрупи складають 10-20%, причому ці розлади все ще повязують зі значною втратою працездатності. Діагноз малих депресій встановлюють ,коли пацієнт має виражену депресивну функціональну сипмтоматику.

Тож, у Вас може і не депресія?

Ваш стан може бути наслідком значного стресу, реакцією на низку життєвих ускладнень або результатом змінених біохімічних процесів в мозку.

Професійно лікують депресію психіатри, але перед тим як іти до нього, Вам, можливо, варто спробувати поспілкуватися з близькою людиною, яка обов’язково Вас зрозуміє, підтримає і допоможе вирішити виниклі проблеми.

Або ж спробуйте переключити свою увагу на якісь інші справи, приємні спогади, завести нове знайомство. Переставте меблі, порадуйте себе новою покупкою, змініть зачіску, не зловживайте спиртним, цигарками. Обмежте каву до однієї-двох філіжанок, а міцний чай замініть заспокійливим трав’яним (продається у кожній аптеці) з медом та лимоном.

Переконуйте Себе що Ви найкраща, найрозумніша, найуспішніша, най-, най-, най- жінка!  

Додав: Олег Франчук

Dred, 05.03.2010, 16:17
Доброго дня!

В мене дуже часто свербить копчик. Підскажіть будь_ласка як з цим боротись.


Відповідь

Копчик - куприк, утворюється з 1-5 (частіше 4) зрослими рудиментарними хребцями. Зростання відбувається у віці 12 — 25 років.
Без огляду важко дати відповідь на Ваше запитання, але спробую.
Свербіння в ділянці куприка може бути проявом певної алергічної реакції на миючі засоби чи засоби для інтимної гігієни. У такому випадку Вам слід від них відмовитися.
Однією з можливих причин може бути кліщове ураження шкіри (короста) або паразитарні хвороби, глисти (гострики). Тоді слід лікувати основні хвороби.
Але найчастіше причиною може бути кіста куприка. У людей з такою кістою на міжсідничній лінії у ділянці куприка при огляді можна помітити крапкові втягнення шкіри. Це закладені від народження виходи з кісти. Виділень із цих дрібних отворів немає. Залишок зародкової тканини не збільшується в розмірах і може перебувати у кісті куприка протягом багатьох років. Людина може ніколи й не дізнатися про те, що в неї кіста куприка, оскільки, зазвичай, вона не завдає шкоди людині і нічим про себе не нагадує.
На жаль, за несприятливих умов, зокрема, після переохолодження чи травми, в кісту може потрапити інфекція і спричинити запалення. Такі кісти лікуються хірургічно.
Буду радий, якщо мені вдалося хоч трохи Вам допомогти.
Додав: Олег Франчук (Likar)

Наше опитування
Який Ваш вік?
Всего ответов: 988
Друзі сайту
Статистика сайту
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024